2 etap węzeł Czarlin

Nadal trwa przebudowa węzła dróg DK22  i DK91 w Czarlinie. W końcu,  bo z prawie trzymiesięcznym opóźnieniem (z tego co wiem utrudnienia na wjeździe do Czarlina miały trwać do końca czerwca), udało się wykonawcy otworzyć wjazd na ulice Klonową i Lipową. Powoli wyłania się kształt docelowy węzła. Będzie bezpieczniej? Zobaczymy.

Zmiana organizacji ruchu na węźle Czarlin

Materiały GDDKiA. Zmiany organizacji ruchu. Drugi etap przebudowy węzła DK22 / DK91 w Czarlinie

W związku z przejściem do kolejnego etapu prac przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 na odcinku od Czarlina do Knybawy, od 2 października w godz. 10-12 zostanie zmieniona organizacja ruchu na węźle Czarlin. Zniknie tymczasowe rondo od strony Malborka. Otwarte zostanie rondo podwójne od strony zachodniej. Kierowcy jadący w kierunku Tczewa od strony Pelplina przejadą prosto drogą E91, natomiast auta jadące od strony Tczewa w kierunku Pelplina będą musiały skorzystać z nowego ronda i zjechać z niego na dk91 za węzłem.

To rozwiązanie na pewno, przynajmniej w godzinach szczytu,  utrudni wyjazd z Czarlina oraz zakorkuje wjazd na rondo od strony Starogardu. Miejmy nadzieję, że utrudnienia szybko się skończą. Według informacji ze strony GDDKiA prace mają potrwać do 2018.12.31 15:00.

 

 

 

 

 

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *